Navlun Nedir?

Deniz ve nehir yolu taşımacılığında kullanılan bu terim. Zamanla Havayolu taşımacılığı ve Karayolu Taşımacılığında da kullanımı yaygınlaşmıştır. İngilizce karşılığı Freight olan terimin, Türkçe karşılığı olarak da Nakliye Bedeli şeklinde düşünülebilir.  Esas olarak bu terim İthalat- İhracat sektöründe ‘’Denizyolunda taşınan yükler için hizmet bedeli’’ olarak tanımlanır fakat bu terim, tüm taşıma alanlarında yaygınlaşması ile ‘’ Herhangi bir taşıma aracına yüklenen mallar için talep edilen ücret’’ olarak günümüzde kullanılmaya başlanmıştır. Ticari bir anlaşma olarak kabul edilen navlun bedeli, yükün alıcısı veya yükü taşıtan tarafından ödemesi gerçekleştirilir. 

Navlun (Nakliye Bedeli) Nasıl Hesaplanır?

Öncelikle göndericinin veya alıcının, taşıma türünü tespit etmesi gerekir. Bunun sebebi Havayolu, Karayolu ve Denizyolu taşımalarında Navlun bedellerinde farklılıklar görülecektir. REIBEL TAŞIMACILIK olarak, yüklerinize en uygun taşıma modelini oluşturarak, hızlı, güvenilir ve sunduğumuz rekabetçi fiyatlar ile yükünüzün yönetimini gerçekleştiriyoruz.

Havayolu Taşımacılığında Navlun Nasıl Hesaplanır?

Havayolu taşımacılığı, genelde transit sürelerin diğer taşımacılık türlerine göre daha kısa olmasından dolayı tercih edilmektedir. Değerli eşyalar, bozulabilir ürünler ve tehlikeli maddelerin taşınmasında da güvenlik standartları bakımından son derece uygun bir taşıma şeklidir. Fiyat hesaplanmasında ise yükün hangi kategoriye girdiği (genel kargo, tehlikeli madde, bozulabilir ürünler, değerli eşyalar ve vb.) belirlendikten sonra, ardından yüklemenin istiflenebilir / istiflenemez, malzeme ölçüleri, brüt ağırlık ve hacim ağırlık üzerinden fiyat çalışması yapılır.  REIBEL TAŞIMACILIK olarak, Havayolu taşımacılığı alanında hızlı, güvenilir ve sunduğumuz rekabetçi çözümler ve Havayolu Taşımacılığı özelinde uzmanlaşmış kadromuzla yükünüz emin ellerde.

Karayolu Taşımacılığında Navlun Nasıl Hesaplanır?

Karayolu taşımacılığı, sık tercih edilen taşıma türlerinden bir tanesidir. Karayolu taşımacılığı özelinde fiyat hesaplanması yapılırken, parsiyel yük taşımacılığı ve komple yük taşımacılığı olarak 2 farklı şekilde ele alınır. Yüklemelerin fiyatlandırılmasında, çıkış ve varış noktasındaki mesafe ve destinasyon bazlı taleplere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Yükün detayları belli olduktan sonra fiyatlandırma için uygulanacak ağırlık üzerinden hesaplanması (Chargeable Weight) yapılır. REIBEL TAŞIMACILIK olarak, Karayolu Taşımacılığında sahip olduğumuz geniş acente ağımız sayesinde ve Karayolu Taşımacılığı konusunda uzman kadromuz ile sizlere hızlı ve rekabetçi çözümler sunmak arzusundayız.

Denizyolu Taşımacılığında Navlun Nasıl Hesaplanır?

Denizyolu Taşımacılığı, hacimsel olarak, diğer taşıma türlerinde taşınamayan yükler için ideal bir taşımacılık çeşididir. Denizyolu Taşımacılığında navlun hesaplanması, komple konteyner, parsiyel yük, ve Ro-Ro gibi taşıma seçeneklerine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Fiyatlandırma çalışması sürecinde yükün hacimsel ağırlığı ve mesafeye bağlı olarak, değişkenlik gösterebilmektedir. Dünya üzerinde birçok limana direkt servis imkanı sağlayabiliyoruz. REIBEL TAŞIMACILIK olarak, benimsediğimiz koşulsuz müşteri memnuniyetini karşılayarak, hızlı ve sunduğu rekabetçi çözümler ile müşterilerinin daima yanındadır.

Havayolu Taşımacılığı, Karayolu Taşımacılığı ve Denizyolu Taşımacılığı alanında en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlayan REIBEL TAŞIMACILIK, alanında uzman profesyonel operasyon ekibi ile hem bütçenize uygun hem de güvenilir hizmet vermek arzusundayız. Siz de hizmetlerimiz ve navlun fiyatlarımız ile ilgili detaylı bilgiye sayfamız üzerinden formu doldurarak, kolayca ulaşabilirsiniz.