Tehlikeli Maddeler (DGR)

Şirketimiz, iyi eğitimli ve profesyonel IATA DGR sertifikalı çalışma arkadaşlarına sahip. Tehlikeli madde taşımacılığı organizasyonu, tecrübeli ve profesyonellik anlayışına sahip ekibimiz tarafından sizlere sunulmaktadır.

Tehlikeli madde taşımacılığında gerekli prosedürler ve kurallar tam anlamıyla uygulanmalıdır.

Bazı ülkelerin tehlikeli madde taşımacılığı ile ilgili özel kural ve yasakları mevcut olup, taşıma yapılırken gerekli prosedürler ve kurallar doğru bir şekilde uygulanmazsa, havayolu şirketleri, sorumlu acenteler veya taşıyıcı firmalar kargo kabulü ve taşınması sırasında ciddi problemlerle karşılaşır. Ve gerekli kuralların ve prosedürlerin doğru bir şekilde uygulanmadığı durumlarda uçuşun güvenliği riske atılmış olur.

Taşıyıcı ve gönderici firmalar, IATA üyesinden, ortak IATA üyesi havayollarından ve IATA interline anlaşmalarına dahil havayollarından tehlikeli madde taşıma talebinde bulunurken tehlike madde kurallarına tamamen uymalıdır. Ayrıca, taşıyıcı ve gönderici firmalar varış ülkelerinin koymuş olduğu diğer tehlikeli madde taşıma kurallarına da uymak zorundadır.

Tehlikeli madde taşınırken öncelikle ilgili havayoluna ve acentaya MSDS (Metarial Safety Data Sheet)’in gönderilmesi gerekiyor. 

DGR el kitabındaki talimatlar ve kurallar baz alınarak, kargoyla ilgili detaylar (kimyasal vb.) belirtilmeli. Bu, anlaşma ve ilgili kargonun takibi ve kontrolü açısından büyük önem taşıyor.