Havayolu Kargo Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Günümüz dünyasında uluslararası lojistik konusunda, göndericilerin ve alıcıların beklentisi, hız, güvenlik, kaliteli ve rekabetçi çözümler ile müşterilerine hizmet sunabilmesidir. Havayolu taşımacılığı, göndericilerin ve alıcıların hız beklentisini fazlasıyla karşılayan Havayolu taşımacılığı, maliyetlerinin diğer taşımacılık türlerine göre daha fazla olması dezavantajı haricinde, daha hızlı ve daha güvenilir olması sebebiyle son dönemlerde en tercih edilen taşımacılık türlerinden bir tanesidir. 

Havayolu Taşımacılığının Avantajları:

  • Havayolu Taşımacılığı diğer taşıma türlerine göre (Karayolu Taşımacılığı ve Denizyolu Taşımacılığı) transit süre oldukça azdır.
  • Havayolu Taşımacılığında alternatiflerin çok olmasından dolayı fiyatlar oldukça esnektir.
  • Havayolu Taşımacılığında lojistik sisteminin hızlı işlenmesi adına diğer taşıma türlerine göre (Karayolu Taşımacılığı ve Denizyolu Taşımacılığı) daha kolaylaştırılmış bir sisteme sahiptir.
  • Büyük hacimli yüklerin yanı sıra, küçük hacimli yüklerinde taşınmasına olanak sağlanır.

REIBEL TAŞIMACILIK olarak, diğer taşıma türlerinde (Karayolu Taşımacılığı ve Denizyolu Taşımacılığı) olduğu gibi, Havayolu taşımacılığında da siz değerli müşterilerimize rekabetçi ve yenilikçi çözümler sunmak arzundan hiç vazgeçmiyoruz.

Havayolu Taşımacılığında Taşınabilen Kargo Cinsleri;

  • Genel Kargo (General Goods) : Havayolu taşımacılığında, özel bir taşıma ve depolama hizmeti gerektirmeyen ihracat yüklemelerine verilen isimdir.
  • Özel Kargo (Dangerous Goods, Perishable Goods, vb): Havayolu taşımacılığında, taşınması ve depolanmasında özel işlem gerektiren kargolardır. Bu kargoların taşınabilmesi için, etiketleme, yükleme ve istif edilmelerinde bir takım kurallar geçerlidir.

Havayolu Taşımacılığı, Karayolu Taşımacılığı ve Denizyolu Taşımacılığı alanında en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlayan REIBEL TAŞIMACILIK, alanında uzman profesyonel operasyon ekibi ile hem bütçenize uygun hem de güvenilir hizmet vermek arzusundayız. Siz de hizmetlerimiz ve navlun fiyatlarımız ile ilgili detaylı bilgiye sayfamız üzerinden formu doldurarak, kolayca ulaşabilirsiniz.